czwartek, 20 styczeń 2011 11:09

DDA - czy to ja? Zapraszamy do rozmowy

Zapraszamy na nasze forum poświęcone problemom dorosłych dzieci alkoholików. Poniżej zamieszczamy jeden ze wpisów. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami, wspomnieniami i opiniami.

Dzisiaj pierwszy raz weszłam na tę stronę, szukając odpowiedzi na dręczęce mnie od jakiegoś czasu pytania. To co przeczytałam uświadomiło mi, że dokładnie taka jestem. Mam problemy z samooceną, jestem perfekcjonistką, ciągle jestem tą gorszą, nic nie robię dobrze, ciągle przepraszam... Do dzisiaj myślałam, że taka po prostu jestem, że muszę być najlepsza. Ja nie wiedziałam, że to jest choroba, syndrom... że potrzebuję pomocy, bo inaczej będzie coraz gorzej.

Zawsze za własne niepowodzenia obwiniałam siebie, że muszę coś zmienić, poprawić, bardziej się starać. Odpowiedzialność za wszystko i wszystkich na około jest moją codziennością. Tylko, że ja już naprawdę nie daję rady!!! Osoba, z którą próbuję dzielić życie zupełnie mnie nie rozumie. Ciągle muszę coś w sobie zmieniać, przemyśleć, ciągle słyszę, że jestem inna. Pomóżcie mi zrozumieć mój problem, jak sobie z tym radzić, jak żyć. Chce być normalna, wesoła, mniej odpowiedzialna, chcę zacząć myśleć o sobie bez wyrzutów sumienia...